کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

مطالعه‌ی کتاب یعنی تبدیل ساعات ملالت‌بار زندگی به ساعات لذت‌بخش!

آخرین نظرات

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

کتاب دشمن عزیز


توجه: کتاب دشمن عزیز دنبالة کتاب بابا لنگ‌دراز است. اگر کتاب بابا لنگ‌دراز را نخوانده اید، این متن ممکن است وقایع آن را لو دهد!

چکیده: جودی ابوت با بابا لنگ‌دراز (جرویس پندلتون) ازدواج کرده و آقای پندلتون، مدیرعامل یتیم خانة جان گریر شده است. آنها خانم لیپیت را از ریاست برکنار و سالی مک براید (یکی از دوستان جودی ابوت که در رمان بابا لنگ‌دراز با آن آشنا شده اید) را برای این کار انتخاب می کنند. سالی ابتدا به عهده گرفتن این مسئولیت را قبول نمی کند، ولی بعد از مدتی می پذیرد و در آنجا شروع به فعالیت می کند. سالی از همان روزهای اول می فهمد که مدیریت یتیم خانه کار ساده ای نیست. او از همان ابتدا با ماجراهای مختلف و اتفاقات عجیبی روبرو می شود ...

این کتاب مجموعه نامه های سالی مک براید برای جودی ابوت و چند شخص دیگر مانند دکتر رابین مک‌ری (پزشک یتیم خانه) و گوردون هالوک (نامزد سالی) است که با خواندن این کتاب با آنها آشنا می شوید.


دشمن عزیز اثری دیگر از جین وبستر، بانوی رمان نویس آمریکایی با شخصیت های رمان بابا لنگ‌دراز است. وبستر دو سال پس از انتشار رمان بابا لنگ‌دراز در سال 1914 این کتاب را به عنوان دنباله ای برای آن منتشر کرد. دشمن عزیز نیز مانند جلد قبلی خود طرفداران زیادی در آمریکا پیدا کرد و به سرعت به زبان های مختلف ترجمه شد. این رمان علاوه بر داستانی که دارد، به مسائل اجتماعی مختلف و مهم زمان خود در آمریکا هم می پردازد.

من به این کتاب از یک تا ده نمره ی 7 را می دهم.

✰✰✰✰✰✰✰


جین وبستر

جین وبستر، نویسندة کتاب دشمن عزیز


***************************************************


دانلود کتاب دشمن عزیز

برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌
کتاب بابا لنگ‌دراز


چکیده: چهارشنبة اول هر ماه برای جودی ابوت و همه ی اعضای یتیم خانه جان گریر روز مزخرفی بود و همه با ترس و لرز تحملش می کردند. چرا که اعضای هیأت امنا در آن روز از یتیم خانه بازدید می کردند و همه ی بچه ها باید مرتب می شدند و همه جا را مرتب می کردند. از آنجا که جودی ابوت بیچاره از همه ی بچه های یتیم بزرگتر بود بیشتر زحمت ها به گردن او می افتاد.

این چهارشنبه هم مثل چهارشنبه های هر ماه، هر جوری بود تمام شد و جودی باید مثل همیشه زندگی یکنواخت را در یتیم خانه تحمل می کرد. او با کنجکاوی ردیف آخرین ماشین ها و کالسکه هایی که از در پرورشگاه خارج می شدند را تماشا می کرد که ناگهان صدای خانم لیپیت (رییس عصبانی پرورشگاه) را شنید که او را به دفتر خود می خواند. جودی با صحبت های خانم لیپیت متوجه می شود که شخصی درخواست کرده سرپرستی او را به عهده بگیرد ...

 

بابا لنگ‌دراز یکی از آثار مشهور آلیس جین وبستر(1876-1916)، بانوی رمان نویس و نمایشنامه نویس آمریکایی است. این کتاب به غیر از فصل اول مجموعه نامه های جودی­ ابوت به سرپرست جدیدش، بابا لنگ‌دراز است که در این نامه ها سال های تحصیل در دانشگاه را برای او روایت می کند. این کتاب موفق ترین اثر وبستر است که از روی آن فیلم ­های زیادی ساخته شده است. معروف ترین آن سریالی ژاپنی است که در سال 1990 تولید شده است. جین وبستر دو سال پس از انتشار بابا لنگ‌دراز، دشمن عزیز را به عنوان دنباله ای برای این کتاب منتشر کرد.

من به این کتاب از یک تا ده نمره ی 8 را می دهم.

✰✰✰✰✰✰✰✰✰✰


جین وبستر
جین وبستر، نویسندة رمان بابا لنگ‌دراز

***************************************************

دانلود کتاب بابا لنگ‌دراز

دانلود کتاب صوتی بابا لنگ‌دراز - بخش اول

دانلود کتاب صوتی بابا لنگ‌دراز - بخش دوم

برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌
عکس کتاب سیگارهای فرعون

تن تن خبرنگاری جوان، کنجکاو و زیرک است که به همراه میلو، سگ وفادارش ماجراهای پیچیده را حل و از همه جای دنیا خبر تهیه می کند. ماجراهای تن تن و میلو یکی از مشهورترین داستان های مصور جهان است.

چکیده: تن تن این بار به کشتی سوار شده تا برای تعطیلات به استانبول برود. ولی در کشتی با مرد عجیب و غریبی به نام پروفسور سارکوفاگوس روبرو می شود. او کاغذ باستانی ارزشمندی در دست دارد و می خواهد به وسیله آن معبدی را کشف کند، معبدی که افراد زیادی به آنجا رفتند و ناپدید شدند.

تن تن قبول می کند که در این ماجراجویی با او همکاری کند. ولی کسانی هستند که نمی خواهند آنها به هدفشان برسند ...

 

سیگارهای فرعون چهارمین جلد از مجموعه کتاب های مصور ماجراهای تن تن و میلو است. کتابی که نخستین بار در سال 1934 میلادی توسط هرژه نوشته، طراحی و به چاپ رسید.

ماجراهای تن تن و میلو یکی از مشهورترین داستان های مصور در جهان است که تاکنون به بیش از 70 زبان ترجمه شده و بیش از 200 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. این مجموعه یکی از محبوب ترین کتاب های دوران کودکی من نیز هست که تقریباً تمام جلدهای آن را خوانده ام :)

من به این کتاب از یک تا ده نمره ی 6 را می دهم.

✰✰✰✰✰✰✰✰✰✰


هرژه

ژرژ پروسپر رمی (مشهور به هرژه)


***************************************************

  • ابوالفضل ‌‌
تصویرکتاب غارهای فراموشی


چکیده: داستان این کتاب در سال 2068 میلادی اتفاق می افتد. انسان ها توانستند روی سطح کره ماه محفظه ای ایجاد کنند و در آن زندگی کنند. مارتی پسری نوجوان است که همراه با پدر و مادرش در آنجا(که به نام حباب شناخته می شود) زندگی می کند. مادر و پدر مارتی برای انجام مأموریتی به کره ماه رفتند. کسانی که در حباب متولد می شوند تا سن نوزده سالگی می توانند آنجا باشند و بعد از آن برای رفتن به دانشگاه باید به زمین برگردند.

مارتی و پل دو دوست صمیمی اند و هیچ کدام به رفتن به زمین قبل از زمان معین شده فکر نکردند. ولی پل برای معاینات پزشکی مجبور می شود به زمین برگردد.

وضعیت برای مارتی از آنچه قبل از رفتن پل تصور می کرد سخت تر بود. او با پسری با نام استیو دوست می شود. کسانی که بیش از دوازده سال سن داشتند می توانستند با مه نورد بیرون از حباب گشت و گذار کنند. مارتی و استیو چند بار با هم رفته بودند. ولی تا حد مخصوصی امکان داشت از حباب دور شد و برای طی کردن مسافت بیشتر کلید مخصوصی لازم بود.

مارتی و استیو وقتی در فضای مه نورد ها بودند متوجه می شوند یکی از رانندگان باعجله از مه نورد پیاده شده و کلید را روی مه نورد جا گذاشته است. این فرصت گرانبهایی برای آن ها بود ...

 

غارهای فراموشی رمانی از جان کریستوفر، نویسنده مشهور انگلستانی داستان های علمی- تخیلی برای نوجوانان است. رمان سه گانه سه پایه ها یکی دیگر از آثار مشهور اوست.

من به این کتاب از یک تا ده نمره ی 7 را می دهم.جان کریستوفر

متأسفانه نتوستم لینک دانلود این کتاب زیبا رو پیدا کنم:(
برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.
  • ابوالفضل ‌‌