کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

مطالعه‌ی کتاب یعنی تبدیل ساعات ملالت‌بار زندگی به ساعات لذت‌بخش!

آخرین نظرات

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۸ ثبت شده است

 

چکیده: سانتیاگو چوپان جوانی است که تمام عمرش را با گشت و گذار و سفر در مناطق مختلف به همراه گوسفندانش صرف کرده و زندگی خود را ساده و بی دردسر گذرانده است. سانتیاگو در بچگی در صومعه آموزش دیده بود و پدر و مادرش علاقه داشتند او یک کشیش شود. اما سانتیاگو آرزوی دیدن تمام دنیا و سفر کردن به مناطق مختلف را داشت. بنابراین تصمیم گرفت کشیش شدن را رها کند و در عوض، چند گوسفند بخرد و با آنها به همه جا سفر کند.

سانتیاگو از شیوه ی زندگی خود راضی و خرسند است تا اینکه گرفتار خواب عجیبی می شود. خواب عجیبی که دو بار برای او تکرار شده و او را آزار می دهد. او در رؤیای خود محل گنجی مدفون در حوالی اهرام مصر را مشاهده می کند. این خواب برای چوپان ساده ای چون او که در تمام عمر خود زندگی بی دردسری داشته، بسیار آزاردهنده است.

او برای تعبیر رؤیای خود، نزد پیرزنی فالگیر می رود. سانتیاگو به حرف های بی سر و ته و مهمل بافی های پیرزن توجهی نمی کند و تصمیم می گیرد روال عادی زندگی خود را ادامه دهد. ولی زمانی که با پیرمردی مرموز آشنا می شود و پیرمرد با او درباره سرنوشت و افسانه شخصی سخن می گوید، سانتیاگو گوسفندهایش را می فروشد و سفر پرماجرای خود به سمت اهرام مصر را آغاز می کند. آیا چوپان جوان موفق به کشف این گنج مرموز می شود، یا سرنوشت ماجراهای دیگری را پیش رویش قرار می دهد؟ ...

 

رمان کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو، یکی از محبوب ترین رمان های چند دهه اخیر است که با فروش بیشتر از 65 میلیون نسخه در سرتاسر دنیا، در رده پرفروش ترین کتاب های تاریخ قرار دارد. پائولو کوئیلو، نویسنده برزیلی این کتاب که اکنون 72 ساله است، علاوه بر انتشار رمان کیمیاگر در سال 1988، رمان های جذاب دیگری همچون "ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد" و "یازده دقیقه" را نیز نگاشته است.

رمان کیمیاگر علاوه بر داستان زیبا و ماجرای جذابی که دارد، پیام مهمی را به خواننده انتقال می دهد. پائولو کوئیلو در این کتاب این نکته را بیان می کند که انسان نباید تسلیم سرنوشت شود و هرآنچه را که در مسیر زندگی اش قرار می گیرد بپذیرد؛ بلکه باید در پی رسیدن به آرزوها و رؤیاهای خود باشد. شاید این نکته ی انگیزشی، نکته ای است که بسیاری از نویسندگان و مدرسان موفقیت قصد بیان آن را دارند، ولی دلیل تفاوت و محبوبیت رمان کیمیاگر در استفاده از قدرت ادبیات است. کیمیاگر این نکات و پیام های دلنشین و مفاهیم دیگری همچون روح جهان و افسانه شخصی را در طی ماجرایی خواندنی و جذاب بیان می کند. محتوای این کتاب تنها بیان یک پیام خشک و بی روح نیست؛ بلکه شما نیز در هنگام خواندن کتاب، با شخصیت اصلی داستان در وضعیت ها و مکان های مختلف، در پی کشف حقیقت همراه می شوید.

نمره ی من به این کتاب:

✰✰✰✰✰✰✰✰✰

 

پائولو کوئیلو، نویسنده معاصر برزیلی

 

**************************************************

 

دانلود کتاب کیمیاگر

خرید کتاب صوتی کیمیاگر از سایت نوار

  • ابوالفضل ‌‌