کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

مطالعه‌ی کتاب یعنی تبدیل ساعات ملالت‌بار زندگی به ساعات لذت‌بخش!

آخرین نظرات

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

کتاب وقتی سه پایه ها به زمین آمدند


این کتاب جلد چهارم از رمان چهارگانه سه پایه ها است. البته وقایع این کتاب قبل از جلد اول یعنی کوه های سفید است. این کتاب تسخیر زمین توسط سه پایه ها را روایت می کند. اما باید قبل از خواندن این کتاب سه جلد کوه های سفید، شهر طلا و سرب و برکه آتش را مطالعه کنید.

چکیده: لارنس(که داستان از زبان خود اوست) همراه با دوستش اندی که هر دو سیزده سال دارند به مسابقه ای در صحرا رفتند و شب درون کلبه ای استراحت کردند. صبح با صدایی وحشتناک از خواب بیدار شدند. موجودی عظیم الجثه در کنار کلبه ی آن ها مشغول به خراب کردن خانه ای در کنار آن ها بود. بالأخره پلیس و نیروهای ارتش به روی کار آمدند و آن را نابود کردند.

این موجود بزرگ یا همان سه پایه در نقطه های دیگری از زمین نیز دیده شده بود. مردم و نیروهای پلیس ابتدا آن را خیلی جدی نگرفتند ولی با وقایعی که بعد از آن افتاد...

 

وقتی سه پایه ها به زمین آمدند چهارمین جلد از رمان چهارگانه سه پایه ها نوشته ی جان کریستوفر، نویسنده ی مشهور داستان های علمی تخیلی اهل انگلیس است. این کتاب بیست سال بعد از سه گانه اصلی مجموعه به چاپ رسید. جذابیت این جلد از جلدهای قبلی کمتر بود، چون سرانجامش معلوم بود. حتی می شه این کتاب رو به عنوان جلد اول نیز خواند. ولی در کل کتاب جالبی بود.


به این کتاب از یک تا ده نمره ی 7 را می دهم.

جان کریستوفر


دانلود با لینک مستقیم

برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌

کتاب جزیره وحشیان


چکیده: در سالن بزرگ سانفرانسیسکو جزیره ای به حراج گذاشته شده بود! در واقع این جزیره که نامش اسپنسر بود، هیچ سود و منفعتی برای دولت آمریکا نداشت و از نظر بازرگانی نیز بیفایده بود. بنابراین دولت تصمیم گرفته بود این جزیره را به حراج بگذارد. مردم زیادی در سالن جمع شده بودند، البته هیچ کدامشان قصد خرید جزیره را نداشتند و می خواستند ببینند چه کسی حاضر به خریدن آن می شود. مدت زیادی گذشته بود و هیچ کس پاپیش نگذاشته بود و قرار بر این شد که اگر کسی حاضر به خریدن نباشد تا چند دقیقه دیگرمراسم تمام شود. بالاخره ویلیام کولدروپ، مردی بسیار ثروتمند و اهل سانفرانسیکو، درمبارزه ای سخت با همتای خود تاسکینار استوکن موفق شد جزیره را بخرد.

ویلیام کولدروپ فرزندی نداشت اما فینا هولانی دختر خوانده او و دختری یتیم بود که از مدتها پیش در خانه او بزرگ شده بود. گودفری، یکی از خواهرزاده های ویلیام و مردی جوان بود که او نیز مانند فینا در خانه دایی اش بزرگ شده بود. گودفری و فینا هردو به یکدیگر علاقه داشتند و قرار بود با هم ازدواج کنند. اما گودفری دوست داشت قبل از ازدواجش به سفری به دور دنیا برود. بالاخره آقای کولدروپ هم موافقت کرد و کشتی در اختیار او قرار داد تا همراه با آقای تارتولت، استاد خوبش به سفر برود.

***

همه چیز آماده بود و کشتی حرکت کرد. در اوایل کشتی به خوبی حرکت می کرد ولی...


جزیره وحشیان رمانی از ژول ورن، نویسنده مشهور فرانسوی است. این کتاب با نام جزیره اسپنسر نیز منتشر شده است.


به این کتاب از یک تا ده نمره ی 5 را می دهم.

ژول ورن


دانلود با لینک مستقیم
برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌

کتاب مهمانی در مهتاب


چکیده: تریستان، ری، رزا و بلا چهار دوست صمیمی اند که در یک مدرسه درس می خوانند. معلمی جدید به نام آقای مون به مدرسه ی آن ها آمده است. به نظرآن ها آقای مون مردی عجیب است و اصلاً از او خوششان نمی آید.

چند روز بعد از آمدن آقای مون به مدرسه شان، تریستان در خانه روی میز خود پاکت نامه ای پیدا کرد. بعد از باز کردن فهمید که این پاکت نامه دعوتنامه ی جشن هالویین از طرف آقای مون است. این دعوتنامه برای سه دوست صمیمی او نیز آمده بود. تریستان که اصلاً دوست نداشت به این مهمانی برود و می خواست با رفقایش هالویین را پشت سر بگذارد ولی به اصرار مادرش قبول کرد به این مهمانی برود.

شب هالویین، تریستان همراه با ری و رزا و بلا پا به منزل عجیب و وحشتناک آقای مون گذاشت و...

 

این کتاب نوشته ی رابرت لارنس استاین، نویسنده ی معروف آمریکایی است.

به این کتاب از یک تا ده نمره ی 6 را می دهم.

آر.ال.استای


دانلود با لینک مستقیم

برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌

کتاب شازده کوچولو


چکیده: داستان از زبان پسربچه ای عجیب است که انگار افکارش با همه فرق دارد. دوست دارد در آسمان ها سرگردان باشد و به سراغ خلبانی می رود.

اینگونه بزرگ می شود و با هیچ کس اختلاط نمی کند. روزی در کویر صحرا هواپیمای او خراب می شود. تعمیرکاری هم همراه او نبوده است و خودش برای تعمیر این مشکل بزرگ دست به کار می شود. ذخیره ی آبی او به زور هشت روز او را کفاف می داد. او در هنگامی که در ماسه های کویر در خواب بود با صدای پسربچه ای از خواب می پرد و اینگونه با شازده کوچولو آشنا می شود و ماجرای عجیبش را می شنود...

 

شازده کوچولو شاهکاری از آنتوان دو سنت اگزوپری، نویسنده و خلبان اهل فرانسه است. او این کتاب را در سال 1940 نگاشت. این کتاب به عنوان بهترین کتاب فرانسه در قرن 20 انتخاب شد.


به این کتاب از یک تا ده نمره ی 7 را می دهم.

مجسمه ی آنتوان دو سنت اگزوپری در کنار شازده کوچولو در شهر لیون فرانسه

مجسمه ی آنتوان دو سنت اگزوپری در کنار شازده کوچولو در شهر لیون  فرانسه


دانلود کتاب شازده کوچولو

دانلود رایگان کتاب صوتی شازده کوچولو با صدای احمد شاملو از سایت آپارات

برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌

کتاب حق و ناحق


چکیده: در زمان معتصم، خلیفه ی عباسی، یکی از غلامان وخدمتگزاران وفادار او به مقام امیری منصوب شده بود.

یک روز امیر برای کار مهمی به پانصد دینار پول لازم داشت تا از کسی قرض کند و پس از چهار ماه که دستش باز شود پول را برگرداند. برای همین کار با وکیل خود مشورت کرد. وکیل، مردی کاسب که رفت و آمد با امیران برای او منفعت زیادی داشت را برای این کار انتخاب کرد. مرد کاسب به دستور امیر پیش او رفت. امیر پس از مهمانی مفصل و تعارفات زیاد قضیه را به او گفت. مرد کاسب هم که کمرو بود پذیرفت و ششصد دینار دارایی خود را به امیر داد تا پس از چهار ماه هفتصد دینار از او دریافت کند.

چهار ماه گذشت و وعده امیر سر رسید. مرد کاسب منتظر بود تا خود امیر او را پیش خود بخواند ولی خبری از او نشد و ده روز گذشت. مرد کاسب برای دیدار با امیر پیش او رفت ولی ...

 

حق و ناحق در اصل داستانی کوتاه از سیاست نامه خواجه نظام الملک است که مهدی آذریزدی، نویسنده کودک و نوجوان، آن را بازنگاری کرده است.من به این کتاب از یک تا ده نمره ی 7 را می دهم.

✰✰✰✰✰✰✰✰✰✰


مهدی آذریزدیمهدی آذریزدی

مهدی آذریزدی، نویسنده کتاب حق و ناحق


***************************************************

دانلود کتاب حق و ناحق

برای مشاهده سایر کتاب های این نویسنده، اینجا کلیک کنید.

  • ابوالفضل ‌‌