کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

معرفی رمان

کـــــافه کتاب

مطالعه‌ی کتاب یعنی تبدیل ساعات ملالت‌بار زندگی به ساعات لذت‌بخش!

آخرین نظرات

۱ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

کتاب نیلوفر آبی

تن تن خبرنگاری جوان، کنجکاو و زیرک است که به همراه میلو، سگ وفادارش ماجراهای پیچیده را حل و از همه جای دنیا خبر تهیه می کند. ماجراهای تن تن و میلو یکی از مشهورترین داستان های مصور جهان است.

چکیده: پس از اینکه قهرمانان ما در کتاب سیگارهای فرعون توانستند گروه مخوف بین المللی قاچاق مواد مخدر را شکست دهند، در قصر مهاراجه گایپاجاما مشغول به استراحت شدند. با اینکه گروه تبهکاران و قاچاقچیان مواد مخدر از هم پاشیده شده بود، ولی هنوز سرنوشت رهبر این گروه نامشخص بود و سؤالات زیادی بی پاسخ مانده بود. تن تن نمی دانست سم دیوانه کننده ای که این گروه استفاده می کند چیست و چگونه ساخته می شود؟ مقصد نهایی مواد مخدری که در سیگارهای قلابی جاسازی می شوند کجاست؟ مغز متفکر و رهبر این گروه کیست؟ و ...

تن تن به دنبال کشف این رازها با اتفاقات عجیبی روبرو و وارد ماجراهای مختلفی می شود ...

 

نیلوفر آبی جلد پنجم از ماجراهای بیست و چهار جلدی تن تن و میلو، نوشته ژرژ پروسپر رمی (با نام مستعار هرژه) نویسنده و کاریکاتوریست بلژیکی قرن بیستم است که در سال 1936 به چاپ رسید.

اغلب جلدهای ماجراهای تن تن حال و هوای ماجراجویانه و گاهی اوقات فانتزی و علمی-تخیلی دارد. همچنین برخی جلدها نگاهی سیاسی و اجتماعی به مسائل و رویدادهای تاریخ معاصر همچون استعمار، نژادپرستی، مافیا، جنگ نفت و ... دارد. موقعیت های طنز و خنده دار بسیاری نیز در طول داستان اتفاق می افتد که با طراحی های زیبای هرژه، جذاب تر هم شده است. تمامی این ویژگی ها موجب شد این مجموعه به عنوان مشهورترین اثر کمیک (داستان مصور) در تاریخ اروپا شناخته و به خاطر خلق آن، نام هرژه به مشاهیر کتاب های کمیک اضافه شود.

من به این کتاب از یک تا ده نمره ی 7 را می دهم.

✰✰✰✰✰✰✰✰✰✰


هرژ]
  • ابوالفضل ‌‌